Miks vetikad on superfood

1. Puhastavad organismi

Vetikad sisaldavad erinevaid vitamiine, mineraalaineid ja aminohappeid, mis aitavad sinu organismil end puhastada. Keha puhastamise eesmärgiks on viia välja mittevajalikud antitoitained (ehk antinutrientid) – ühendid, mis takistavad vajalike toitainete imendumist organismi.

Antinutriendid ehk antitoitained on naturaalsed või sünteetilised ühendid, mis häirivad toitainete imendumist organismi. https://paleo.ee/2012/09/antinutriendid/

Vitamiin B12 ja raud aitavad vähendada kiire elutempoga kaasnevat väsimust ja kurnatust. Vitamiin A, vitamiin B12, vask, seleen, tsink ja raud aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele. Vitamiin E, vask, seleen, tsink ja mangaan aitavad kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest.

2. Taastavad ja toetavad sinu tervist

Vetikad sisaldavad erinevaid vitamiine ja mineraalaineid, mis on tõeliseks abimeheks organismi tasakaalustatud toimimisele, toetades nii teravat nägemist, luude tugevust, limaskestade ja vererõhu normaalset toimimist ning mõjudes positiivselt ka viljakusele ja vere testosterooni tasemele.

Tsink, Vitamiin A aitavad hoida normaalset nägemist. Mangaan, Vitamiin K, Tsink on vajalikud, et hoida luid normaalsena. Vitamiin A aitab hoida limaskesti normaalsena. Kaalium aitab hoida vererõhku normaaltasemel. Vitamiin B1 aitab kaasa normaalsele südametalitlusele. Tsink aitab kaasa normaalsele viljakusele ja reproduktsioonile. Tsink aitab hoida vere testosterooni taset normaalsena. Vask, Tsink, Raud, Vitamiin A, Vitamiin B12 aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele.

3. Hoiavad südame korras

Aastatega muutuvad meie toitumisvajadused ja tervislikum toitumine muutub eriti oluliseks, et säilitada tervislik süda ja luud. Vetikad on eriti tõhusad ja vajalikud keskealistele, sest sisaldavad olulisi vitamiine ja mineraalaineid südame tervena hoidmiseks.

Vitamiin B1 aitab kaasa heale südametalitlusele. Kaltsium, tsink ja magneesium on vajalikud, et hoida luid elujõuliste ja tugevatena. Kaalium toetab vererõhu normaaltasemel hoidmist. Tsink, vitamiin A ja vitamiin B12 aitavad kaasa immuunsüsteemi õigele talitlusele. Kaltsium panustab seedeensüümide sujuvale tööle. Kaalium, kaltsium ja magneesium aitavad kaasa normaalsele lihaste tööle.

4. Kiirendavad ainevahetust

Vitamiinide ja mineraalainete puudus võib mõjutada ainevahetust ja põhjustada kehakaalu suurenemist. Vetikad aitavad kaasa kilpnäärme normaalse toimimise. See on oluline tervisliku ainevahetuse toimimiseks.

Seleen ja jood aitavad kaasa kilpnäärme normaalsele talitlusele. Tsink toetab süsivesikute, makrotoitainete ja rasvhapete tasakaalustatud ainevahetust.

5. Tõstavad energiataset

Vetikad sisaldavad vitamiine ja mineraalaineid, mis vähendavad väsimust ja kurnatust, panevad vereringe korralikult tööle ja toetavad aine- ja energiavahetust. Keha saab piisavalt rauda ja sina tunned rohkem energiat.

Jood, Mangaan, Raud, Vask, Vitamiin B12, Kaltsium, Magneesium aitavad kaasa normaalsele energiavahetusele. Tsink ja kaltsium annavad oma panuse makrotoitainete, rasvhapete ning seedeensüümide korrapärasele ainevahetusele ja tööle. Magneesium, Raud  ja vitamiin B12 aitavad vähendada väsimust ja kurnatust. Kaalium, kaltsium ja magneesium aitavad kaasa probleemivabale lihaste tööle. Magneesium toetab elektrolüütide tasakaalu. Magneesium ja tsink panustavad normaalsele valgusünteesile. Raud aitab kaasa hapniku normaalsele transpordile kehas. Vask aitab kaasa raua normaalsele transpordile kehas.

6. Alandavad stressi

Vetikad sisaldavad vitamiine ja mineraalaineid, mis toetavad närvisüsteemi normaalset talitlust. Tänu sellele une kvaliteet paraneb ja stressi on vähem. Kui olete nende inimeste hulgas, keda stress sunnib sööma, siis vetikas on just teile eriti sobilik .

B-grupi vitamiinid (B3 ja B12) ja magneesium toetavad närvisüsteemi normaalset talitlust. Kaltsium aitab kaasa normaalsele närviülekandele. Jood, kaalium, kaltsium, magneesium ja vitamiin B12 aitavad kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele. Magneesium ja vitamiin B12 aitavad kaasa normaalsetele psühholoogiliste funktsioonidele. Jood aitab kaasa normaalsele kognitiivsele talitlusele.

Tugevdavad immuunsüsteemi

Vetikad hoiavad luid tugevana, hambaid tervena ja vererõhku stabiilsena. Suurepärane komponent immuunsüsteemi toetamiseks! Jood aga on ülioluline mikroelement, mis on meie immuunsüsteemi käivitajaks, paneb kilpnäärme tööle ja kaitseb organismi kõikide stressi ja radiatsiooni liikide vastu. Vahel aitab antidepressantide ja kolesterooli alandavate ravimite asemel hoopis piisavas koguses joodi tarbimine.

Kaltsium ja tsink on vajalikud, et hoida luid tugevatena. Kaltsium ja magneesium aitavad hoida hambaid tervetena. Kaalium aitab hoida  vererõhku normaalsel tasemel.. Tsink, vitamiin A ja vitamiin B12 aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele. Kaltsium toetab seedeensüümide korraliku tööd.. Magneesium ja kaltsium osalevad rakkude jagunemise protsessis. Jood aitab kaasa kilpnäärme normaalsele talitlusele. Jood aitab kaasa kilpnäärmehormoonide tootmisele ja normaalsele kilpnäärmetalitlusele, tõhusale energiavahetusele ja sujuvale kognitiivsele talitlusele.

8. Toetavad seedimist

Vetikad sisaldavad vajalikke vitamiine ja mineraalaineid, mis toetavad seedimisprotsessi kerget toimimist, soodustavad organismi happelis-aluselise tasakaalu saavutamist, ja aitavad peatada paisumistunnet kõhus.

Tsink aitab kaasa normaalsele happe-alustasakaalule. Kaltsium aitab kaasa seedeensüümide normaalsele tööle. Tsink aitab kaasa normaalsele süsivesikute, makrotoitainete, rasvhapete ja vitamiin A normaalsele ainevahetusele.

9. Säilitavad nooruslikkust

Vetikad sisaldavad vajalikke vitamiine ja mineraalaineid, mis aitavad hoida nahka, juukseid ja küüsi tugevate ja kaunitena. Vetikad on tõeline salarelv pikaaegse noorusliku välimuse säilitamiseks.

Seleen ja Tsink aitavad hoida juukseid ja küüsi normaalsena. Vitamiin A, Jood ja Tsink aitavad hoida nahka normaalsena. Magneesium, Kaltsium, Vitamiin B12, Raud ja Tsink osalevad rakkude jagunemise protsessis. Raud aitab kaasa vere punaliblede ja hemoglobiini normaalsele moodustumisele. Tsink aitab kaasa normaalsele süsivesikute, makrotoitainete, rasvhapete ja vitamiin A normaalsele ainevahetusele. Vitamiin B12 aitab kaasa homotsüsteiini normaalsele ainevahetusele. Vitamiin A ja jood aitavad hoida nahka normaalsena. Fosfor toetab rakumembraanide normaalset talitlust. Tsink ja vitamiin A toetavad teravat nägemist. Kaltsium ja magneesium aitavad hoida hambaid tervetena.

10. Vähendavad trenni järgset lihasvalu

Vetikad sisaldavad vajalikke vitamiine ja mineraalaineid, mis aitavad taastada lihaste normaalse talitluse pärast intensiivset või pikaajalist füüsilist treeningut.

Vitamiin B12 ja magneesium aitavad kaasa normaalsele energiavahetusele ning annavad olulise panuse väsimuse ja kurnatuse vähendamiseks. Kaalium, kaltsium ja magneesium toetavad lihaste tööd. Magneesium tasakaalustab elektrolüüte. Magneesium ja tsink osalevad valgusünteesis. Raud on üks vastutaja hapniku transpordis kehas.